Turneringsplan Five a Side

Turneringsplanen 2019

Kl.                Pulje            Bane                          Hold                   

 

10:00            1                   1                Rejsningsholdet  – Fisen i hornlygten

-----              2                   2                Skildpadderne – KSDH    

-----              3                   3                Dværgene og… – Aalsrode Tømrerfirma

 

10:20            1                   1                Djursfad – Bønnerup United                  

-----              2                   2                Gjerrild Kro – Onkel og de andre…

-----              3                   3                Team Sprit – Høyers Drenge                                                  

Pause                                                                             

 

10:50             1                  1                Fisen i hornlygten  – Djursfad                

-----               2                  2                KSDH – Gjerrild Kro

-----               3                  3                Aalsrode Tømrerfirma – Team Sprit      

11:10             1                  1                Bønnerup United – Rejsningsholdet

-----               2                  2                Onkel og de andre.. – Skildpadderne

-----               3                  3                Høyers Drenge – Dværgene og…

Pause                                                                                                   

 

11:40            1                   1                Djursfad – Rejsningsholdet

-----              2                   2                Gjerrild Kro – Skildpadderne

-----              3                   3                Team Sprit – Dværgene og…

 

12:00            1                   1                Bønnerup United – Fisen i hornlygte

-----              2                   2                Onkel og de andre.. – KSDH

-----              3                   3                Høyers Drenge- Aalsrode Tømrerfirma

Pause

 

12:30   Krydskamp          1                  Vinder pulje. 1 – Nr 2 pulje 3

-----     Krydskamp          2                   Vinder pulje. 2 – Nr 2 pulje 1

-----      Krydskamp         3                   Vinder pulje. 3 – Nr 2pulje 2

Pause

13:00   Finalepulje         1                   Vinder kryds 1 – Vinder kryds 2

Pause

13:30  Finalepulje          1                   Vinder kryds 3 – Vinder kryds 1

Pause

14:00  Finalepulje          1                   Vinder kryds 2 – Vinder kryds 3

HOLDKORT UDFYLDES OG 350,- KR. BETALES VED ANKOMST ved dommerbordet.

OBS OBS OBS : ALLE KAMPE SPILLES AF 1*15 MIN. inden hver kamp trækkes der lod om hvem der starter med bolden

Hvis krydskampe ender uafgjort spilles der videre til først scorede mål. Efter 5 min uden mål går man direkte til straffesparkskonkurrence.

Ved tvivlsspørgsmål er det suverænt dommerbordet der træffer afgørelse.

 

HOLDKORT UDFYLDES OG 350,- KR. BETALES VED ANKOMST ved dommerbordet.

OBS OBS OBS : ALLE KAMPE SPILLES AF 1*15 MIN. inden hver kamp trækkes der lod om hvem der starter med bolden

Hvis krydskampen ender uafgjort spilles der videre til først scorede mål. Efter 5 min uden mål går man direkte til straffesparkskonkurrence.

Ved tvivlsspørgsmål er det suverænt dommerbordet der træffer afgørelse.

 

Top

2020: 

Mike Andersen lørdag kl. 19

 

Uptown Funk lørdag kl. 22

 

Bo Evers søndag kl. 12.30

 

SWING KINGS fredag kl. 22.30